RAJON 

 EKONOMI 

Buxheti i Maqedonisë për vitin 2018, më shumë mjete për investime dhe rritje të pagave

Nga Qeveria premtojnë menaxhim efikas dhe të kujdesshëm me zvogëlim të dukshëm të harxhimeve joproduktive. Ky, thonë edhe kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Financave, Dragan Tevdovski është buxhet për stabilizim financiar, me të cilin ..

 KRONIKA E ZEZË 

Qeni sulmon 11 vjeçarin nga fshati Sllatinë i komunës së Tearcës

Një fëmijë njëmbëdhjetë vjeçar nga fshati Sllatinë i Tetovës, së bashku me babain e tij 41 vjeçarin N.J dje (16 nëntor) rreth orës 17:30 minuta kanë njoftuar se atë ditë rreth orës 15 i mitururi në fjalë është sulmuar dhe kafshuar nga një q..

 SPORT 

Adriano i rikthehet futbollit, pranon të luajë pa para te kjo skuadër

Ish sulmuesi i Interit, Adriano, është i gatshëm t’i rikthehet futbolli. Sulmuesi është rikthyer për të jetuar në Brazil, në vendin e lindjes, teska është deklaruar i gatshëm t’i rikthehet futbollit. Adriano i është vetë ofruar skuadrës..

Agnesa Vuthaj e mrekullueshme edhe këtë herë (Foto)

Agnesa Vuthaj është modelja e njohur dhe ish misi kosovar e cila vazhdon që të qëndroi në qendër të vëmendjes për pamjen dhe sigurisht aktivitetet e saj. ..

 KULTURË 

Ndarje e çmimeve për filma më të mirë të Festivalit "Mobil festival"

"Mobil festival", i cili këtë vit mbahet nën moton "Të gjithë janë mobilë", është i përkrahur nga Agjencia për film të Republikës së Maqedonisë dhe Qytetit të Shkupit...

 MEDICINA 

Çka nuk duhet të bëni që bebet të kenë gjumë të rehatshëm

Në momentin që bebet i zë gjumi nëna mundohet të bëjë gjithçka që ai të mos zgjohet. Megjithatë janë disa veprime që nuk duhet t’i bëni për ta bërë gjumin e fëmijës sa më cilësor. Ja për cilat bëhet fjalë: 1. Mos e mbuloni tepër fë..

 TEKNOLOGJI 

Debatet rreth SegWit2X dërgojnë vlerën e bitcoin në 8,000 dollar

Bitcoin u vlerësua ditën e sotme me 7,997 dollar sipas bursës Bitstamp, një rritje e cila ushqye nga bisedimet që po mbahen për një përditësim softueri i cili mund të ndajë monedhën në dy versione. ..

 VIDEO 

Edhe mësimdhënësit shqiptarë kërkojnë ndryshim të librave të historisë

Tesla zbuloi një suprizë ditën e djeshme gjatë prezantimit të kamionit elektrik Semi, një super makinë të quajtur Roadster e aftë të përshko..

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.