kosova
Ivica Daçiq ankohet në Këshillin e Sigurimit për vizitën e Thaçit në Gazivodë
14.11.2018, 18:15 | T.E.
Tenton ta kaloj kufirin duke iu shmangur kontrollit, arrestohet
14.11.2018, 11:08 | Xh.I.
Kosova kërkon nga Italia përkrahje për liberalizim vizash
14.11.2018, 11:07 | Xh.I.
Vdes personi që ishte aksidentuar në korrik, në Malishevë të Gjilanit
14.11.2018, 11:06 | Xh.I.
Komandanti i KFOR-it: FSK është forcë profesionale dhe burim i stabilitetit rajonal
14.11.2018, 09:22 | Xh.I.
Zbulohet shtatorja e Haxhi Zekës
14.11.2018, 09:19 | Xh.I.
Hoxha: BE-ja ta mbajë fjalën për liberalizimin e vizave
14.11.2018, 09:17 | Xh.I.
Prishtina sërish 'ngulfatet' nga ajri i ndotur!
14.11.2018, 09:15 | Xh.I.
Shpresat te Lista Serbe për rrëzimin e Qeverisë
13.11.2018, 23:53 | T.E.
Sa kryeministra ka Qeveria Haradinaj sipas Gashit
13.11.2018, 23:42 | T.E.
Rugova: Nuk duam rrëzimin e Qeverisë me Listën Serbe
13.11.2018, 20:40 | T.E.
Kryeministrja serbe takim me Kancelaren Merkel: Bisedime për Kosovën
13.11.2018, 20:36 | T.E.
Ambasada e SHBA-së: Kosova nuk përfiton nga rritja e taksave për anëtarët e CEFTA-s
13.11.2018, 20:24 | T.E.
Ministrja Hoxha vlerëson lartë z. Sholtes dhe znj. Fajon rreth liberalizimit të vizave
13.11.2018, 19:22 | T.E.
11 vjeçarja në Kaçanik tentohet të dhunohet nga 19 vjeçari, ky i fundit lirohet nga Policia
13.11.2018, 19:16 | T.E.
Presidenti i Malit të Zi ‘shuplakë’ fytyrës Thaçit e Vuçiqit
13.11.2018, 18:46 | T.E.
E thotë Haradinaj: Nëse ndodh kjo, vizat hiqen këtë vit
13.11.2018, 18:43 | T.E.
Qeveria ndan 100 mijë euro për Presidentin
13.11.2018, 15:28 | Xh.I.
Mustafa: Do të ishte normale që Serbia ta përkrahë Kosovën në INTERPOL
13.11.2018, 15:27 | Xh.I.
Partitë opozitare në Kosovë kritikojnë takimin e Thaçit me Putinin
13.11.2018, 13:10 | Xh.I.
Fajon: E zhgënjyer me vizat, procesi po politizohet
13.11.2018, 13:09 | Xh.I.
Arrestohet një person për rrëmbim në Gjakovë
13.11.2018, 13:08 | Xh.I.
Kosova ende shpreson se vizat do të hiqen, por a ka pasur vërtet premtim të hapur për liberalizimin?
13.11.2018, 13:08 | Xh.I.
Haraqija konkuron për drejtor të ATK-së
13.11.2018, 09:33 | Xh.I.
Kadaj-Bujupi: Shtesat e fëmijëve ka mundësi të rriten në vitet e ardhshme
13.11.2018, 09:32 | Xh.I.
Bërnabiq: Zgjidhja për Kosovën është një kompromis midis dy palëve
13.11.2018, 09:31 | Xh.I.
Kuvendi sot mban seancë të jashtëzakonshme
13.11.2018, 09:31 | Xh.I.
Thaçi: Kisha tri takime me presidentin e Francës
12.11.2018, 22:01 | T.E.
Haradinaj paralajmëron Thaçin: Të shkarkojmë, nëse e prek territorin e Kosovës
12.11.2018, 21:11 | T.E.
Bërnabiq me ide interesante: Kjo është zgjidhja për Kosovën
12.11.2018, 21:10 | T.E.
Pastrohen hapësirat afër shkollës “Model” dhe hekurudhës, nxënësit optimistë se ato do të mirëmbahen
12.11.2018, 18:02 | T.E.
Haradinaj: Jemi në urgjencë kohore për ta çuar përpara agjendën evropiane
12.11.2018, 16:07 | Xh.I.
Enver Hoxhaj takon këshilltarin e Angela Merkel, bisedojnë për vizat dhe dialogun
12.11.2018, 16:06 | Xh.I.
Kosova i del në krah Ukrainës në lidhje me sovranitetin e saj
12.11.2018, 15:14 | Xh.I.
Beqaj: Kosova ka potencial për zhvillim të ekonomisë dixhitale
12.11.2018, 15:12 | Xh.I.
Osmani: Imazhi i sotëm Putin-Thaçi do ta copëtojë Kosovën
12.11.2018, 15:10 | Xh.I.
Thaçi i dhuron Bibliotekës së Paqes në Paris librin e shkruar nga Adem Demaçi
12.11.2018, 13:28 | Xh.I.
Lekaj asfalton rrugët e fshatit të Haradinajt
12.11.2018, 13:26 | Xh.I.
Haradinaj: Kosova duhet të ketë qasje të qëndrueshme në të bërit biznes
12.11.2018, 13:25 | Xh.I.
Vetëvendosje ankohet për mostransparencë në Komunën e Prishtinës
12.11.2018, 13:24 | Xh.I.
Thaçi takon Putinin, thotë se Rusia mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi
12.11.2018, 13:24 | Xh.I.
Rripi i Gazës, 7 palestinezë dhe një izraelit i vdekur
12.11.2018, 11:10 | Xh.I.
Thaçi në Paris flet për ushtrinë, konfirmon vendimin për themelimin e saj
12.11.2018, 11:09 | Xh.I.
Konfiskohen armë në Mitrovicë
12.11.2018, 11:09 | Xh.I.
A do të kërkojë Isa Mustafa sot nga kryetarët e degëve të LDK-së mobilizim për zgjedhje
12.11.2018, 09:20 | Xh.I.
Ramadan Muja del sot para gjyqit në Gjilan
12.11.2018, 09:19 | Xh.I.
Sholtes: Shpresoj vizat të hiqen deri në maj të 2019-s
12.11.2018, 09:18 | Xh.I.
Shpend Maxhuni sot përgjigjet për deportimin e ‘gylenistëve’
12.11.2018, 09:16 | Xh.I.
Lista Serbe nuk mund të llogarisë në votat e opozitës për rrëzimin e Qeverisë
12.11.2018, 09:15 | Xh.I.
Lypsarët po shtohen, disa punojnë për grupe të organizuara
11.11.2018, 21:59 | T.E.
Veseli: Kosova ka thesare të qytetërimit që po i restaurojmë për turizëm kulturor
11.11.2018, 19:32 | T.E.
Raportohet një person i humbur në Ferizaj
11.11.2018, 17:35 | T.E.
Bahtiri: Lista Serbe nuk mundet ta përcaktoj fatin e Qeverisë së Kosovës
11.11.2018, 17:14 | T.E.
Komunikata e UÇK-së për vrasjet e shqiptarëve dhe serbëve
11.11.2018, 15:23 | T.E.
Thaçi tregohet i vëmendshëm gjersa Trump e Putin shtrëngojnë duart
11.11.2018, 13:44 | T.E.
Vuçiq dhe Merkel biseduan edhe për Kosovën
11.11.2018, 13:23 | T.E.
Gardianët e burgjeve kërkojnë të përfshihen në projektligjin për pagat
11.11.2018, 13:02 | T.E.
Dy vetura bien nga ura në fshatin Drelaj të Pejës
11.11.2018, 12:08 | T.E.
Thaçi merr pjesë 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore
11.11.2018, 11:53 | T.E.
Komuna e Prishtinës ende pa plan për parkingun nëntokësor
11.11.2018, 11:47 | T.E.
Macron fton edhe Pacollin në Paris
11.11.2018, 11:31 | T.E.
Haradinaj: Heronjtë amerikan janë edhe heronj të Kosovës
11.11.2018, 11:24 | T.E.
Krasniqi: Nëse s’hiqen vizat, BE-ja po ia kthen shpinën Kosovës
11.11.2018, 08:55 | Z.H.
Thaçi publikon foto nga darka me Macron, e falënderon për nderimin që i bëri Kosovës
11.11.2018, 08:54 | Z.H.
Përkujtohet në Prishtinë armëpushimi i Luftës së Parë Botërore
11.11.2018, 08:53 | Z.H.
Haradinaj: Taksa 10 për qind për mallrat serbe nuk është bërë nga lazdrimi
10.11.2018, 15:14 | T.E.
Pacolli: Nuk ka asnjë tërhqeje të njohjeve, Kosova njihet nga 116 shtete
10.11.2018, 15:09 | T.E.
Konduktorja në Prishtinë që sfidon stereotipet gjinore
10.11.2018, 15:08 | T.E.
Bisedimet në Bruksel, kryeministri Haradinaj në ‘terr’ informativ
10.11.2018, 12:13 | T.E.
Arifi: Nuk ka lojë me Luginën, duam bashkim me Kosovën
10.11.2018, 11:58 | T.E.