bota
Pasaporta japoneze më e fuqishmja në planet, ja kush e pason
14.11.2018, 11:10 | Xh.I.
SHBA, gjithnjë e më pak studentë të huaj në universitete
14.11.2018, 11:09 | Xh.I.
Britania e Madhe largohet nga Bashkimit Europian në mars të 2019, kabineti sot diskuton projekt-marrëveshjen
14.11.2018, 09:26 | Xh.I.
Katastrofat natyrore dëmtojnë ekonominë e Japonisë
14.11.2018, 09:25 | Xh.I.
Spanja planifikon ndalimin e veturave me naftë dhe benzinë
14.11.2018, 09:24 | Xh.I.
Stoltenbergu kundër çdo fortifikimi të mbrojtjes së Evropës në dëm të NATO-s
14.11.2018, 09:23 | Xh.I.
Shkon në 50 numri i të vdekurve në Kaliforni, mijëra zjarrfikës përleshen me flakët
14.11.2018, 09:23 | Xh.I.
Shtohen krimet e urrejtjes në SHBA
13.11.2018, 23:47 | T.E.
Grupet palestineze kanë njoftuar arritjen e armëpushimit në Gaza
13.11.2018, 22:03 | T.E.
OKB: Myslimanët Rohingya përballen me "kërcënim serioz" nëse kthehen në Mianmar
13.11.2018, 20:23 | T.E.
Rusia mund të bojkotojë takimin e ardhshëm në Davos
13.11.2018, 20:23 | T.E.
FBI: Shtohen krimet e urrejtjes në SHBA
13.11.2018, 20:00 | T.E.
Anija më e madhe e lundrimit në botë niset drejt Amerikës
13.11.2018, 19:59 | T.E.
Kandidatja demokrate fiton Arizonën, befasohet Trump
13.11.2018, 19:55 | T.E.
Hapësira e gjelbër mund të reduktojë krimin dhe depresionin
13.11.2018, 19:15 | T.E.
CNN-i padit Trampin për kthimin e kredencialeve të korrespondentit
13.11.2018, 18:40 | T.E.
Angela Merkel dhe e ardhmja e BE
13.11.2018, 18:26 | T.E.
Mbi 400 raketa nga Rripi i Gazës drejt Izraelit, 1 i vdekur
13.11.2018, 15:30 | Xh.I.
Erdogan thotë se incizimet e vrasjes së Khashoggit, tronditën inteligjencën saudite
13.11.2018, 15:29 | Xh.I.
Stoltenberg: Rusia duhet të respektojë marrëveshjen për kontrollin e armëve
13.11.2018, 13:16 | Xh.I.
Ky shtet merr vendim t’i ndalojë automjetet e vjetra me naftë
13.11.2018, 13:15 | Xh.I.
Një bandë ka pastruar në Gjermani miliona euro
13.11.2018, 13:15 | Xh.I.
Sot gjyqi i kriminelit në famëkeq në botë, El Chapo
13.11.2018, 13:13 | Xh.I.
Palestina lëshon raketa, Izraeli përgjigjet me sulm ajror
13.11.2018, 13:12 | Xh.I.
Kontaminohet Frankfurti: Shpërthen kamioni që bartte acid hidro-klorik
13.11.2018, 09:35 | Xh.I.
Franca e ”Facebook” bashkë për kontrollin e përmbajtjeve që nxisin urrejtjen në internet
13.11.2018, 09:34 | Xh.I.
“Ferri” historik që shkrumboi Kaliforninë, arrin në 44 numri i viktimave
13.11.2018, 09:34 | Xh.I.
Meksikë, emigrantët vazhdojnë rrugëtimin e shpresës drejt SHBA-së
12.11.2018, 22:05 | T.E.
​Koreja e Veriut zotëron disa baza sekrete raketore
12.11.2018, 22:04 | T.E.
Mbi 27 mijë qytetarë të Kalifornisë ikin me veturat e tyre nga zjarri që ka kapluar këtë vend
12.11.2018, 21:40 | T.E.
“Shembet” krenaria angleze, “British Airways” bëhet spanjoll pas Brexit
12.11.2018, 21:07 | T.E.
Izraeli nis sulme ajrore ndaj palestinezëve në Gazë
12.11.2018, 18:14 | T.E.
Pamjet e plota, si u ekzekutua bosi i mafies australiane
12.11.2018, 18:06 | T.E.
Bullgaria nuk do ta nënshkruajë paktin e OKB-së për migrimin
12.11.2018, 18:05 | T.E.
Putin për vizitë zyrtare në Turqi
12.11.2018, 16:10 | Xh.I.
100 vjet më parë gratë gjermane morën të drejtën e votës – Lufta vazhdon
12.11.2018, 15:17 | Xh.I.
Skandali që tronditi Australinë: Vendos gjilpëra në dredhëza, tash del para gjyqit
12.11.2018, 15:16 | Xh.I.
“Dita e të vetmuarve” në Kinë, shpenzohen 30.8 miliardë dollarë
12.11.2018, 13:30 | Xh.I.
Autoritetet afgane marrin në administrim një shkollë të FETO-s
12.11.2018, 13:30 | Xh.I.
Izraelitët vrasin 7 palestinezë, midis tyre komandantin e Hamasit
12.11.2018, 13:29 | Xh.I.
Hospitalizohen 59 migrantë në Turqi
12.11.2018, 11:13 | Xh.I.
Publikohen fjalët e fundit të gazetarit të vrarë Khashoggi
12.11.2018, 11:13 | Xh.I.
Avioni luftarak i SHBA rrëzohet në det, pilotët shpëtojnë
12.11.2018, 11:12 | Xh.I.
Hillary Clinton nuk heq dorë, do të kandidojë sërish për presidente
12.11.2018, 11:11 | Xh.I.
Zjarret në Kaliforni, 31 të vdekur dhe 200 të zhdukur
12.11.2018, 09:25 | Xh.I.
Demokratët mund të krijojnë legjislacion për mbrojtje të hetimeve të Muellerit
12.11.2018, 09:25 | Xh.I.
Numri i të vdekurve nga Ebola shkon mbi 200
12.11.2018, 09:24 | Xh.I.
Putin mbështet Macron: Normale që BE të krijojë ushtri të vetën
12.11.2018, 09:22 | Xh.I.
Zbulohen fjalët e fundit të gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi
11.11.2018, 22:12 | T.E.
Rrëshqet dheu në afërsi të Rio de Janeiro, 10 të vdekur
11.11.2018, 21:57 | T.E.
Ugandasja që ka lindur 44 fëmijë ka një mesazh për prindërit e rinj
11.11.2018, 21:56 | T.E.
Numri i udhëtarëve në aeroportet e Stambollit rritet me 6.5 milionë
11.11.2018, 17:51 | T.E.
Në shenjë miqësie Seuli dërgon në Phenian 200 tonë… mandarina!
11.11.2018, 17:45 | T.E.
Shpërthimi i fundit i Ebolës, “më i keqi” në historinë e Kongos
11.11.2018, 15:44 | T.E.
Itali, marshim kundër qeverisë dhe pro emigrantëve në Romë
11.11.2018, 15:41 | T.E.
Sulm terrorist në juglindje të Turqisë
11.11.2018, 15:19 | T.E.
Ministrja euroskeptike mbështetë May lidhur me Brexitin
11.11.2018, 13:23 | T.E.
Vdesin 10 persona nga rrëshqitja e dheut
11.11.2018, 11:22 | T.E.
Rusia i quan “të pabaza” akuzat për spiunazh në Austri
11.11.2018, 10:42 | T.E.
Separatistët në Ukrainë mbajnë zgjedhje
11.11.2018, 10:41 | T.E.
Të paktën 25 të vdekur nga zjarret në Kaliforni
11.11.2018, 10:41 | T.E.
Ajsbergu i ri që po trondit edhe NASA-n
11.11.2018, 08:57 | Z.H.
Takimi Macron – Trump, 'prekjet' morën vëmendjen e mediave
11.11.2018, 08:56 | Z.H.
BE-ja sërish dënon mbajtjen e “zgjedhjeve” në lindje të Ukrainës
10.11.2018, 15:46 | T.E.
Turqia thotë se ka ndarë regjistrime të vdekjes së Khashoggit
10.11.2018, 15:45 | T.E.
Takim mes presidentit Trump dhe Macron
10.11.2018, 15:25 | T.E.
Lajmi i funditTermet i fuqishëm godet shtetet Skandinave
09.11.2018, 22:44 | T.E.
Peshkatari: “Dukej si kukull mbi ujë. Kur qau, kuptova se ishte foshnje”
09.11.2018, 22:39 | T.E.
Kryebashkiakja e Romës dënohet me 10 muaj burg për korrupsion
09.11.2018, 20:33 | T.E.
I mbijetoi masakrës në Las Vegas, vdiq te masakra në Kaliforni
09.11.2018, 19:49 | T.E.