medicina
Gjakrrjedhje nga hunda, kur duhet të paraqiteni tek mjeku
11.12.2018, 20:35 | T.E.
Përfitimet nga konsumimi i bajameve çdo ditë
11.12.2018, 17:17 | Z.H.
Çfarë i ndodh trupit kur teshtini?
11.12.2018, 16:17 | Z.H.
Pse tek disa venat janë shumë të dukshme në lëkurë?
11.12.2018, 15:17 | Z.H.
Supa me hudhër e cila shëron gripin e kësaj stine
11.12.2018, 14:16 | Z.H.
Këshillat që shtatzënat duhet t’i kenë parasysh
11.12.2018, 13:16 | Z.H.
Dobitë shëndetësore nga lëkura e portokallit
11.12.2018, 12:16 | Z.H.
Faktorë tjerë pos shtatzanisë që vonojnë ciklin
11.12.2018, 11:15 | Z.H.
Zbulohet çelësi kundër tumoreve
09.12.2018, 21:47 | T.E.
Si ti mirëmbajmë dhëmbët e shëndoshë? Pastërtia e zgavrës gojore, kushti kryesorë
09.12.2018, 15:50 | T.E.
Rritet numri i pacientëve me stres dhe ankth
06.12.2018, 20:07 | T.E.
Përzierja e Vodka-Redbull u dëmton trurin
06.12.2018, 16:34 | Z.H.
Pse shqelmojnë foshnjat në barkun e nënës?
06.12.2018, 15:55 | Z.H.
Vlerat shëndetësore të limonit
06.12.2018, 14:22 | Z.H.
Maskat që rigjenerojnë flokët
06.12.2018, 13:21 | Z.H.
Pse duhet të prisni për shtatëzaninë e dytë?
06.12.2018, 12:20 | Z.H.
Ekspertët nuk janë të sigurt se a vret pagjumësia
06.12.2018, 11:20 | Z.H.
Si të evitoni lëkurën e thatë gjatë dimrit
06.12.2018, 10:20 | Z.H.
Çfarë duhet të bëni sapo të zgjoheni
06.12.2018, 09:02 | Z.H.
Nga ananasi te rrushi i thatë, pesë frutat më të pasura me karbohidrate
05.12.2018, 17:03 | Z.H.
Shkencëtarët: Hudhra mund ta shërojë këtë infeksion të tmerrshëm
05.12.2018, 16:02 | Z.H.
Shkencëtarët identifikojnë viruset që do të qarkullojnë këtë dimër në Evropë
05.12.2018, 15:01 | Z.H.
Dëshira për çokollatë tregon se keni mungesë të këtij minerali
05.12.2018, 14:00 | Z.H.
Lind foshnja e parë pas transplantimit të mitrës nga nëna e vdekur
05.12.2018, 13:00 | Z.H.
Dobësimi më i lehtë me çaj të gjelbër
05.12.2018, 11:59 | Z.H.
Rishfaqet fruthi si pasojë e mosvaksinimit
04.12.2018, 15:24 | Z.H.
80% e pacientëve gënjejnë mjekët
04.12.2018, 14:24 | Z.H.
Shkenca e thotë: Masazhet në këmbë përmirësojnë jetën romantike
04.12.2018, 13:23 | Z.H.
Bakteret në hundë ndihmojnë foshnjat të tejkalojnë ftohjen më shpejtë
04.12.2018, 12:23 | Z.H.
Foshnjat e mëdha rrezikohen më shumë nga obeziteti
04.12.2018, 11:22 | Z.H.
Pse duhet t’i shoqëroni ilaçet me ujë?
04.12.2018, 10:22 | Z.H.
Pija natyrale që ndihmon të luftoni sëmundjet e zemrës
03.12.2018, 15:02 | Z.H.
Si të largoni dhimbjet në kyçe nga puna e tepërt kompjuterike
03.12.2018, 14:01 | Z.H.
Cilat sëmundje mund të barten me anë të transfuzionit?
03.12.2018, 13:01 | Z.H.
Pse dështoni të keni një stomak të sheshtë
03.12.2018, 12:00 | Z.H.
Si të përmirësoni dëgjimin
03.12.2018, 11:00 | Z.H.
Si mund ta humbni memorien duke fjetur?
03.12.2018, 10:00 | Z.H.
Martesa më efektive në luftimin e kancerit se kimioterapia
30.11.2018, 15:49 | Z.H.
3 veprime që parandalojnë kancerin e gjirit
30.11.2018, 14:49 | Z.H.
Ky është ushtrimi që nuk iu lë të plakeni
30.11.2018, 13:48 | Z.H.
Kequshqyerja më e rrezikshme se ajri i ndotur dhe duhani
30.11.2018, 12:48 | Z.H.
Gurët në veshka shfaqen pa paralajmërim
30.11.2018, 11:47 | Z.H.
Ndikimi i mjaltit në imunitet
30.11.2018, 10:47 | Z.H.
Përfitimet shëndetësore nga fiku
27.11.2018, 16:13 | Z.H.
Kjo është arsyeja pse duhet të hani dardha
27.11.2018, 15:13 | Z.H.
Pudingu që ndihmon në djegien e kalorive, mund ta bëni për 5 minuta
27.11.2018, 14:12 | Z.H.
Një filxhan kafe rrit rrezikun për foshnje të parakohshme
27.11.2018, 13:12 | Z.H.
Këta janë shkaktarët e dhimbjes së lukthit
27.11.2018, 12:12 | Z.H.
Shtatzënia para moshës 18 vjeçare mbartë një rrezik të madh
27.11.2018, 11:11 | Z.H.
Vetitë shëndetësore të kungullit
26.11.2018, 16:26 | Z.H.
Ushqimet që përmirësojnë shikimin
26.11.2018, 15:25 | Z.H.
Kur duhet ta largoni foshnjen nga shtrati i fëmijëve?
26.11.2018, 14:25 | Z.H.
Pasojat e mungesës së vitaminës B12
26.11.2018, 13:25 | Z.H.
Mësojini tani! 10 gjëra interesante që nuk i dinit për gjoksin
26.11.2018, 12:24 | Z.H.
Çfarë është artriti septik?
26.11.2018, 11:23 | Z.H.
Salepi, një pije e mrekullueshme e me vlera shëndetësore të mëdha
26.11.2018, 10:22 | Z.H.
Rreziku nga konsumimi i çajit dhe kafes gjatë shtatzënisë
25.11.2018, 13:38 | T.E.
9.4 milionë njerëz në botë nuk e dinë që janë infektuar me HIV
23.11.2018, 23:23 | T.E.
Cikli menstrual dy herë në muaj: Shtatë shkaktarët e këtij fenomeni
23.11.2018, 13:20 | Z.H.
Vetmia rritë rrezikun për vdekje
20.11.2018, 16:51 | Z.H.
Pse s’duhet të përdorni paracetamol gjatë shtatzënisë?
20.11.2018, 15:51 | Z.H.
Efektet shëndetësore të dushit të nxehtë
20.11.2018, 14:51 | Z.H.
Përfitimet shëndetësore të portokallit
20.11.2018, 14:23 | Z.H.
Shëroni irritmin e fytit në kushte shtëpie
20.11.2018, 13:50 | Z.H.
Të mirat shëndetësore të misrit
20.11.2018, 12:50 | Z.H.
Smoothie me mollë, mëngjesi ideal
20.11.2018, 11:50 | Z.H.
Mos flini më me këto të brendshme!
19.11.2018, 16:47 | Z.H.
Makaronat nuk të shëndoshin, janë të mirë për shëndetin
19.11.2018, 15:45 | Z.H.
Bëni kujdes: Jargët sinjalizojnë sëmundje
19.11.2018, 14:46 | Z.H.
Vetitë shëndetësore të bajameve
19.11.2018, 13:45 | Z.H.