Last update: 23:33BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
31.07.2014   -   09:54
Kosovės i duhet ta pastrojė imazhin
31.07.2014   -   09:18
Arsyetohet Muhaxheri: Ju nuk e dini ēka ka ndodhė, zoti ju mallkoftė
31.07.2014   -   08:51
Armata izraelite mobilizon edhe 16.000 rezervistė
KURIOZITETE
Shkolla e parė ndėrkombėtare e seksit
Shkolla e parë ndërkombëtare e seksit është hapur në Vjenë, ndërsa një vit studimesh në këtë institucion kushton rreth 2000 euro. Kjo shkollë mëson nxënësit si të bëhen dashnorë më të mirë, shkruajnë mediat austriake.

Drejtoresha e shkollës, suedezja Ylva-Maria Thompson tha se studentët duhet të jenë mbi 16 vjet dhe se kjo është shkolla e parë për studime të seksit.

Nxënësit do të jetojnë në një konvikt, ku do të jenë bashkë djem e vajza dhe ku pritet t’i bëjnë detyrat e shtëpisë.

“Arsimimi ynë është i bazuar kryesisht në praktikë, e jo në teori.

I tërë ky shkollim ka vetëm një qëllim; si të bëhemi dashnorë sa më të mirë. Pozitat seksuale, teknikat dhe anatomia janë mësimet bazë të shkollës sonë”, tha drejtoresha Thompson.

Qeveria austriake ka ndaluar reklamën e kësaj shkolle, ndërsa në videon e reklamës të postuar në YouTube shihet një çift duke bërë dashuri.
(10.983 herė i lexuar)     publikuar mė 03.12.201101:09 nga R.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
0336
 
LAJMET E FUNDIT
Gratė torturojnė burrat qė pėrdhunuan
I pastrehė me zemėr tė madhe
10 kėshilla mbi paranė qė t’i dini para se tė mbushni 30 vjet
Njė grup japonez kėndon dhe interpretonė muzik shqiptare “Shotėn”
Mos paē punė me majmun? (Video)
Ndėrtohet xhamia e parė ku nė minare ka Shqiponjėn dykrenare
Selfie, kjo shpikje e moēme
FOTOLAJM: Kėshtu e bėjnė iftarin arabėt
Korsia e parė pėr pėrdoruesit e telefonave tė menēur
Historia e unazės sė fejesės
Nuk mund ta besoni se pėr ēfarė ėshtė pėrdorur dikur heroina!
Vrau veten pas dėmtimit tė fytyrės/ Kujdes! (Foto +18)
E pabesueshme, djaloshi kishte 232 dhėmbė
10 mėnyra si restorantet manipulojnė mendjen e klientit
Plas seksi nė publik. Kėtė rradhė nė mes parkingut
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Reklama mė provokuese qė keni parė (Video)
Video qė po mahnit botėn, dhe po qarkullon nė tė gjithė mediat botėrore
Seks nė park publik, pėrpara fėmijėve (Video +18)
Rrėzohet Taip Erdogan
Bebja “e vdekur” qan pak para djegies nė kremator
Gaddafi jetonte si mbret. 10 nga momentet mė tė ēuditshme gjatė jetes
Bananet me njolla tė errėta dhe Kanceri !?
Muhamed emri mė i pėrdorur, ja harta!
Tetovari e thirrė ezanin nė kishėn katolike tė Zvicrės (VIDEO)
Pela pjellė para qytetarėve nė mes tė Shkupit
Shqiptarit i ngel pedali i gazit shtypur me 200 km/h
Gruaja me 5 burra tė cilėt janė vėllezėr
Aktori vdes nė momentet kur e luante rolin e tė vdekurit
Mashkulli ideal, ja ēfarė kėrkojnė femrat nė mosha tė ndryshme
20 vjeēarja tmerron udhėtarėt nė aeroplan duke bėrė seks nė banjo
I pastrehu kthen unazėn e ēmuar, shpėrblehet me njė shtėpi
Bualli hedh nė ajėr luanin!
Nė Rusi -71.2 gradė celsius
Kryeministėr “mbyll gojėn”!
Del nė sipėrfaqe qyteti i pėrmbytur 25 vite mė parė
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL