Last update: 16:39BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
23.07.2014   -   10:55
Gaza, "kafazi" mė i madh nė botė!
23.07.2014   -   10:20
Holanda do tė mbaj sot ditė zie pėr viktimat e fluturimit Mh17
23.07.2014   -   09:30
Admirali Ferguson zgjidhet komandanti i ri i forcave tė NATO-s nė Evropė
LAJME NGA SHQIPERIA
Probleme me cilėsinė dhe sasinė e karburanteve
Tiranė, 5 dhjetor - Nė disa pika shitjesh tė karburanteve abuzohet me cilėsinė dhe sasinė qė u japin klientėve tė tyre. Kjo ėshtė raportuar nga Inspektorati Qendror Teknik i cili nga njė inspektim i bėrė deri ne fund te muajit gusht, nė 592 pika shitjeje karburantesh ėshtė konstatuar shkelje e standardeve dhe e ligjit.


Nė njė prononcim pėr "Gazetėn Shqiptare" drejtues tė Shoqatės sė Shoqėrive tė Hidrokarbureve janė shprehur se raporti ėshtė mjaft shqetėsues pasi cėnohen interesat e konsumatorėve.

Sipas tyre konsumatorėt blejnė produkte nėn cilėsinė dhe nėn sasinė e duhur, por edhe vetė kompanitė serioze tė tregut, tė cilat shohin qė produktet nė fund tė zinxhirit tė tregut nuk pėrqasen fare me ato qė importojnė nga vendet e BE-sė. Shkeljet kanė tė bėjnė nė masė tė madhe me cilėsinė e karburanteve qė tregtojnė, ashtu si dhe me metrologjinė, pra me respektimin e sasisė sė produkteve.
(6.836 herė i lexuar)     publikuar mė 05.12.201110:16 nga M.I.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
2020
 
LAJMET E FUNDIT
KLD-ja rrėzon kėrkesat e Naēos
Ligji pėr FA, Komisioni i Sigurisė rrėzon dekretin e Nishanit
Berisha: Ndarja e re territoriale Rama - Meta ėshtė harta e tyre elektorale, ėshtė anti-kushtetuese
Harta e re, Shqipėria me 61 bashki
Kokėdhima: Reforma territoriale pėrmirėson qeverisjen dhe jetėn e minoriteteve
Pėrplasje mes Ramės dhe deputetėve tė LSI
Reforma territoriale, Ēuēi: Qeveria gati tė dorėzojė projektin final nė Kuvend
Rama: Do e mbajmė premtimin, shėndetėsia falas
Bllokohet ligji pėr Policinė, LSI del kundėr Byrosė dhe shkrirjes sė Gardės
OSBE nė Shqipėri kundėr propozimeve pėr ndryshim tė Ligjit tė KLD-sė
Rama inauguron Zyrėn e re tė Punės nė Fier
Nė Shqipėri mė shumė vdesin sesa lindin
Shqipėria me 12 mijė veteranė lufte, marrin pension lufte edhe tė lindurit e ’44
Akuzė e re pėr Alikon, shpėrdoroi detyrėn
50 agjentėt sekretė mė tė famshėm shqiptarė
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Berisha kryeson nė Kukės, Rama nė Tiranė
Berisha drejt dorėheqjes?
Vriten njėri pas tjetrit pėr tė shpėtuar tė bijėn
Vajza e mbijetuar nga aksidenti i Himarės, shtatzėnė, pėrdhunohet nė koma nė Austri
Nuk merr pagėn, ja ēfarė bėn shqiptari nė Zvicėr
Berisha ndėrpret fjalimin pėr ta dėgjuar ezanin!
Nga njė praktikante e krishterė, nė myslimane me shami
Shtetėsi pėr ēdo shqiptar, fillojnė sot procedurat
Hapet tuneli i Krrabės, Tiranė-Shkup 1 orė mė shpejt
BE kėrkon arrestimin e Sali Berishės
Haxhiu: Rama Kryeministėr, Meta Kryetar i Kuvendit
Berisha "pishman" pėr Kosovarėt
PD dhe PS shpallin fitore, spekulohet me "exit polls"
Dorėzohet Berisha-jep dorėhqeje dhe uron Ramėn
UFO-t kanė zbritur edhe nė Shqipėri
Dokumentar: Pamjet ekskluzive tė arrestimit tė Berishės
Papas: Berisha pi shumė, Rama psikopat
Shqiptarėt e Plavė-Gucisė ngrihen nė protestė
10 njerėzit mė me ndikim nė Shqipėri
Sot pritet dorėheqja e kryeministrit Berisha
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL