Last update: 21:41BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
18.09.2014   -   16:40
Shėrbimi sekret shqiptar pėrgjoi Ramėn dhe Metėn
18.09.2014   -   12:20
Rrahje nė spitalin e Tetovės, policia areston 5 persona
13.09.2014   -   14:10
Dėbohet nga Zvicra kosovari qė mashtroi autoritetet zvicerane
EKONOMI
Hapet panairi ndėrkombėtar pėr mobilje nė Shkup
Shkup, 27 mars  - Prej ditės sė sotme e deri tė dielėn nė Shkup do tė mbahet Panairi i 38-tė ndėrkombėtar i mobilieve, paisjeve pėr amvisėri dhe objekteve publike, repromaterialeve  dhe makinave pėr industri tė mobiljeve - "MEBEL 2012".

Pėrmes ofertės tė mbi 400 ekspozuesve tė huaj dhe tė vendit do tė prezantohen dizajni i trendit dhe stilit nė industrinė pėr mobilje, ngjyrat aktuale dhe linjat mė tė reja nė rregullimin e sipėrfaqeve tė brendshme dhe tė jashtme.

Nė stendat e panairit  janė paralajmėruar  pajisje origjinale enterieri tė cilat krahas mobiljeve nė shtėpi,  e trasojnė edhe trendin pėr kuzhina moderne dhe banja elegante, ndriēim, dysheme dhe dekorim muresh, materiale pėr tapacim, si dhe mobilje pėr zyra, si dhe  arritjet mė tė reja teknike dhe teknologjike  tė repromaterialeve, makinave dhe pajisjeve pėr pėrpunimin e drurit.

Manifestimi i specializuar ekspozues komercial i panairit njėherit paraqet edhe bursė tė kėsaj dege industriale dhe vend-takim tė prodhuesve dhe tregtarėve nga Maqedonia, rajoni i Ballkani dhe mė gjerė.

Panairi ndėrkombėtar MEBEL ėshtė ngjarje kryesore pėr mobiljet dhe dizajnin modern dhe klasik, stendat e tė cilave i vizitojnė mbi 50.000 vizitues tė interesuar.
(21.164 herė i lexuar)     publikuar mė 27.03.201210:23 nga R.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
7659
 
LAJMET E FUNDIT
Rikthim i fuqishėm i turqve nė Maqedoni
"Pro Line" nga Turqia do tė ndėrtojė fabrikėn e plastikės
Oferta e re e ONE: Ke 100 denarė kredi? Pėrfito 300 mė shumė
Kombinati i duhanit tė Prilepit prodhon pėr Filip Moris
"Dempo grup" nga Turqia do tė investojė nė dy fabrika nė Maqedoni
BERZH e zvogėloi parashikimin pėr rritjen ekonomike nė Evropėn Juglindore
Njėzet ekspertė tė rinj nė kompanitė vendore
800 milionė euro pėr rindėrtimin e termocentralit “Kosova A”
Buxheti 2015, sfidė pėr Kosovėn
Kompani energjetike tė Evropės sot vizitojnė Kosovėn
"Maē Grup" turke do tė ndėrtojė fabrikė nė Shkup
Argirovski: Rritja e pensioneve e rėndėsishme pėr standardin e pensionistėve
"Istem Medikal" nga Turqia sė shpejti fillon ndėrtimin e fabrikės nė Maqedoni
Nė korrik zvogėlohet qarkullimi nė tregtinė me pakicė
Buxhet i ri, diskriminim i ri
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Ligji pėr falimentim, Saraēini prezantoi ndryshimet
Blihen banesat e para te rrokaqiejt
Pazar3.mk, motori i ekonomisė
Adelina Tahiri, imazh i ONE dhe XhaBest edhe mė 2014
Norvegjia kėrkon punėtorė, paga deri 4500 euro
Kompani turke investon nė Maqedoni, hap 100 punėsime tė reja
Koncesioner pėr autostradat Gostivar-Kėrēovė dhe Shkup-Bllacė
Bejta nė panairin e prodhimeve shqiptare nė Tiranė
Zbulo ofertat e T-Mobile dhe T-Home pėr Vitin e Ri
T-Mobile promovon ofertėn e re me Venera Lumanin
Ēka po ndodh me firmat e sheshit “Skėnderbeu”?
Shkupi edhe me njė qendėr moderne tregtare
Wizz Air shpall konkurs pėr stjuardesa
Prej sonte shtrenjtohet ēmimi i karburanteve
Shqiptarėt paguhen 12 herė mė pak se nė BE
ONE: Tre shėrbime me njė parapagim dhe laptop falas
Bėhuni COOL me ofertėn mė tė re tė T-Mobile
Wizz Air, bileta "shpėtimi" pėr udhėtarėt e Belle Air
Nga 2 maji, linjė direkte Shkup – Romė
Nė Serbi e Mal tė Zi, edhe ushqimi pėrbėn luks
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL