Last update: 01:15BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
18.04.2014   -   16:16
VIDEO: BDI, 30 projekte pėr Kumanovėn e Likovėn
18.04.2014   -   16:04
VIDEO: BDI i pėrgjigjet Thaēit: S’jemi pėr bela dhe vėllavrasje
18.04.2014   -   14:45
VIDEO: Incizimet, para tė zeza dhe lufta pėr vota
CHAMPIONS LEAGUE
Guardiola: Sfida me Ēelsin, ndeshje e edicionit
Trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola ka deklaruar se sfida e kthimit kundėr Ēelsit nė gjysmėfinale tė Ligės sė Kampionėve ėshtė ndeshja e kėtij edicioni.

Barcelona para vetės ka njė detyrė tė vėshtirė, pasi duhet tė kompensojė ngecjen e njė goli nga sfida e zhvilluar nė “Stamford Bridge” (1:0), nė rast se dėshiron tė kualifikohet nė finale dhe ta shpėtojė kėtė edicion.

“Kjo ėshtė ndeshja mė e rėndėsishme e kėtij edicioni. Kjo sfidė mund ta shėnojė njė faqe tė re nė historinė tonė”, ka thėnė Guardiola, pėr tė vijuar: “Aktualisht mendojmė vetėm pėr Ēelsin. Po pėrgatitemi mirė dhe po pushojmė aq sa mundemi. I kam kėshilluar futbollistėt qė sa mė shumė kohė tė kalojnė nė qetėsi dhe me familjen e tyre”.
(2.244 herė i lexuar)     publikuar mė 24.04.201214:09 nga A.S.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
4038
 
LAJMET E FUNDIT
Real-Bayern, Atletico-Chelsea
Atletico dhe Bayerni e vazhdojnė rrugėn pėr nė Lisbonė
Championsi i “mallkuar” pėr Ibrahimoviē
Chelsea eliminoi ‘sheikėt’ e Parisit
Guardiola: Unitedi do tė luajė me kundėrsulme
Reali e PSG mė afėr gjysmėfinales
Ancelotti: Ronaldo i motivuar, i ka harruar vėrshėllimat
Xavi: Barcelona ishte superiore ndaj Realit
Ancelotti: Messi na ndėshkoi
Ronaldo akuzon Mallencon pėr “komplot”
Zendeli: Mungesa e publikut do tė jetė hendikep i madh
Dihen ēiftet ēerekfinaliste nė Ligėn e Kampionėve
Curri largohet nėse klubi i tij luan nė Rusi
Moyes: Mund tė triumfojmė nė Champions
Lewa: Dortmund larg formės sė mirė
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Bajerni gjunjėzoi Barcelonėn, hap gjigant drejt finales
Befasi ose rastėsi
Mediat serbe: Bayerni festoi me flamurin e Thaqit
Messi optimist, beson tek pėrmbysja e rezultatin me B. Mynih
Tifozėt e Dortmundit, djegin fanellėn e Gotzes (video)
Bajerni ”mbret” i Evropės
Makineria gjermane, shkatėrroj edhe Real Madridin ! (Video)
Fitore e idhet e Real Madridit, eliminohen mbreterit
Finale gjermane, Bajerni "torturon" Barcelonen
Barcelona dhe Bajerni nė gjysmėfinale
Bajern-Barēa, Borusia pėrsėri ndaj Realit
Ramos: Duhet tė jemi vetėkritik
Klop: Mund tė pėsoja sulm nė zemėr
Ronaldo takoi Ronaldon nė Turqi!!! (Video)
Biletat shiten si “hallva”
Anketat gjermane, fitues Bayern ose Dortmund
"Deutsches Finale"
Buffon: U impresionova nga Bayerni
Mourinho i befasuar me rezultatin
Bastet, Bayerni favorit ndaj Barcelonės
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL