Last update: 13:11BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
22.07.2014   -   10:36
Ēfarė kanė thėnė Mandela, Gandi, Ajnshtajni... rreth luftės nė Palestinė?
22.07.2014   -   10:18
Makina pėrplas adoleshentin dhe ikė nga vendi i ngjarjes
22.07.2014   -   08:47
Shefi i Ligės arabe porositi qė Hamasi ta pranojė armėpushimin
KURIOZITETE
Ngrihet nga varri, kėrkon ujė dhe vdes pėrsėri
Njė 2-vjeēar u ngrit nga arkivoli nė tė cilin ishte vendosur nė pritje tė varrimit dhe kėrkoi ujė, pėrpara se tė shtrihej pėrsėri i pajetė nė tė.

Lajmi pothuajse i pabesueshėm raportohet nga mediat braziliane.

Sipas uebsajtit “ORM”, zemra e Kelvin Santos pushtoi sė rrahuri gjatė trajtimit pėr njė pneumoni nė njė spital nė Belem, nė Brazilin e veriut, tė premten e shkuar.

Pasi u deklarua i vdekur, trupi iu rikthye familjes, pėr ta varrosur sipas riteve pėrkatėse.

Nė bazė tė traditės braziliane, trupi qėndron nė shtėpi pėr njė ditė, pėrpara se tė dėrgohet nė banesėn e fundit.

I mituri u vendos nė njė arkivol tė hapur, pranė tė cilit qėndronin familjarėt e pikėlluar, kur befas, pranė mėngjesit, ai u ngrit nga arkivoli pėr tė kėrkuar ujė.

Tė shtangur dhe tė tmerruar, tė pranishmit filluan tė ulėrasin, tė luten dhe tė qajnė nga gėzimi, por teksa dikush i ofroi ujė, 2-vjeēari e piu dhe mė pas u shtri pėrsėri i pajetė nė arkivolin e tij.

”Tė gjithė nisėn tė bėrtasin, nuk u besonim syve. Menduam se ndodhi njė mrekulli dhe se djali ynė ishte rikthyer nė jetė. Mė pas u shtri pėrsėri, ashtu siē ishte mė parė. U pėrpoqėm ta risillnim nė jetė, por ishte e pamundur. Kelvin ishte pėrsėri i vdekur”, rrėfeu babai, Antonio Santos.

Prindėrit e dėrguan mė pas sėrisht nė spital 2-vjeēarin, ku i bėnė tė qartė edhe njė herė se ai ishte i vdekur. Nė kėto kushte, e vetmja gjė qė mundėn tė bėnin tė afėrmit ishte tė shtynin ceremoninė mortore me njė ditė, pėrpara se ta varrosnin ditėn e hėnė, nė njė varrezė tė qytetit tė tyre.

Nė raportin e spitalit, shkruhej se 2-vjeēari mbėrriti nė tė nė gjendje kritike dhe se ndėrroi jetė nga njė bllokim kardio-respirator. Pretendimet e prindėrve pėr ringjalljen e shkurtėr mbeten tė pambėshtetura nga teoritė shkencore. /tch/
 
(6.157 herė i lexuar)     publikuar mė 06.06.201217:13 nga R.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
0320
 
LAJMET E FUNDIT
Poston “selfie” me fustanin e vjedhur, arrestohet nga policia
Shkon te mekaniku, gjen kalendarin e tė shoqes nudo
Nėnė e bijė: Nuk kemi lekė, kėrkojnė babė dhe bir tė bėjmė film porno
Padia "e zgjuar" i siguron njė gruaje tė ve 23 miliardė dollarė
Gjendet guri i pėrmendur nė Kur’an
Dhjetė statujat mė tė ēuditshme nė botė (Foto)
Pishina me e madhe ne bote (VIDEO)
Djali 9-vjeēar martohet me gruan 62-vjeēare
Qifti qė nuk hypi nė avion: Na ruajti Zoti!
Kur profesori zhvishet nė ligjėrata
Gjetėn qyp me lira nė bahēe, bėhen milionerė
Ura e tmerrit (Foto)
Vdes duke ngrėnė, nė garėn se kush hante mė shumė hot dog
Studim: “Selfiet" provokuese, njė gabim i madh
Shqiptarėt i kushtojnė kėngė fitores 7-1 tė Gjermanisė
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Reklama mė provokuese qė keni parė (Video)
Video qė po mahnit botėn, dhe po qarkullon nė tė gjithė mediat botėrore
Seks nė park publik, pėrpara fėmijėve (Video +18)
Rrėzohet Taip Erdogan
Bebja “e vdekur” qan pak para djegies nė kremator
Gaddafi jetonte si mbret. 10 nga momentet mė tė ēuditshme gjatė jetes
Bananet me njolla tė errėta dhe Kanceri !?
Muhamed emri mė i pėrdorur, ja harta!
Tetovari e thirrė ezanin nė kishėn katolike tė Zvicrės (VIDEO)
Pela pjellė para qytetarėve nė mes tė Shkupit
Shqiptarit i ngel pedali i gazit shtypur me 200 km/h
Gruaja me 5 burra tė cilėt janė vėllezėr
Aktori vdes nė momentet kur e luante rolin e tė vdekurit
20 vjeēarja tmerron udhėtarėt nė aeroplan duke bėrė seks nė banjo
Mashkulli ideal, ja ēfarė kėrkojnė femrat nė mosha tė ndryshme
I pastrehu kthen unazėn e ēmuar, shpėrblehet me njė shtėpi
Bualli hedh nė ajėr luanin!
Nė Rusi -71.2 gradė celsius
Kryeministėr “mbyll gojėn”!
Del nė sipėrfaqe qyteti i pėrmbytur 25 vite mė parė
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL