« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Tetë të lënduar dhe dëm i madh material në tre aksidente rrugore në rajonin e Tetovës
te_13.jpg

Tetovë, 18 shtator- Tetë persona të lënduar nga të cilët dy më rëndë dhe dëm i përgjithshëm prej rreth njëqind mijë denarësh, janë pasojat nga tre aksidentet rrugore të shkaktuara nga shpejtësia e papërshtatshme që kanë ndodhur dje në rajonin e Tetovës, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë Marjan Josifovski.

Aksidenti me më shumë të lënduar, pesë persona ka ndodhur rreth orës 21:30 minuta në rrugën lokale që i lidh fshatrat e Tetovës Kamenjane dhe Sedlarecë e Epërme në afërsi të autostradës Tetovë-Gostivar, pas ka ndodhur dalje nga korsia e automjetit të udhëtarëve "Audi" me targa të Tetovës i drejtuar nga I.I. (27) nga Sedllareca e Epërme.

Dy persona të lënduar ka në aksidentin që ka ndodhur rreth orës 11:40 në rrugën rajonale Tetovë-Pirok në Palçishte të Poshtme. Në këtë aksident kanë marrë pjesë dy automjete të udhëtarëve me targa të Tetovës "Sead kordoba" i drejtuar nga N.K. (24) nga Tetova dhe "Golf" me targa të Kumanovës që e ka drejtuar tetovari 53 vjeçari F.I. (53).

Në aksidentin e fundit të djeshëm që ka ndodhur rreth orës 15:00 në rrugën "142" në Tetovë, lëndime të lehta trupore ka marrë Z.R. (49) nga Tetova derisa po lëvizte në këmbë është goditur nga automjeti i udhëtarëve "Golf" me targa të Tetovës i drejtuar nga tetovari I.S. (41).

Sipas të dhënave të para nga ekspertizat e kryera në vendet e ngjarjeve nga tre aksidentet e trafikut arsyeja për të gjitha këto incidentet është shpejtësia e papërshtatshme sipas kushteve në rrugë, theksoi Josifovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.09.2017, 14:58  | L.E. | 1,450 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.