« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
1_73_1.jpg
Shkup, 23 shtator - Sevdije Kryeziu nga Shkupi po përballet pikërisht me ketë situatë, dhe është e detyruar që të luajë rolin e dy fishtë në familje,  edhe si nënë edh  si baba.
 
Ajo po bën të pamundurën për dy fëmijët e saj , vetëm e vetëm për tju siguruar një jetë më të mire. Ajo momentalisht punon  në një shkollë, si pastruese, por kjo nuk i jep mundësi për të tejkaluar  një here e përgjithmonë barrën e pagesës së qerasë. Aktualishte familja Kryeziu jeton ne lagjen Butel 1 ne katin perdhes, i mbuluar nga myku.
 
“Jam vet nene I mbajë  dy femijë kam hyrë në punë , por me pune nuk po mund me ja dal kursesi, ka shume valla, ka 5 vite 6 vite qe jetoj me qera, ju vec e dini gjendjen e djalit te madh ka ngecje ne zhvillim edhe I vogli ka dal nuk eshte ne gjendje te dal te flas sepse shkon ne klas te nenete  edhe me nota te shkelqyera, ja edhe deftesat I keni, I lus ata dashamire qe kane zemer bujare , ata qe ju kushton shpirti I tyne me ndihmu sidomos , mos te them per mua por per djalin tim, tja shoh nje here nje buzeqeshje”, tha Sevdije Kryeziu.
 
Edhe Ndricimi beson se bamiresit do ti ndihmojnë per te dalë nga kjo situat qe e ka gllaberuar familjen e tij.
 
“I lutem Zotit qe ta ndertojme sa me shpejte shtepien  tone  të na ndihmojne të gjithe qe po e shohin kete emision”, tha Ndricim Kryeziu.
 
“I lus ata dashamirë   te cilet I kane mundesitë për të  ndihmuar, të ndertoj nje shtepi te vogel, nuk kerkoj mrekullira, trualli eshte po ja qe une vet nuk kam mundesi”, tha Sevdije Kryeziu. 
 
Sevdija  thote se edhe pse e  ka te veshtire per te siguruar edhe ilaçet e nevojshme per djalin , ajo do te bej cmos qe ai mos te ngelet pa terapi se ne te kunderten gjendja e tij do te keqesohet edhe me shume, tani për tani problemi me të cilin po përballet është kulmi I sigurtë mbi kokë. Truallin që posedon në hyrje të fshatit Luboten me hapësirë prej 150 m2 e ka dhuratë nga motra, ndersa me paratë nga rroga mujore, mezi arrin ti shlyej shpenzimet  e nevojshme.
 
Përpjekjet  e kësaj gruaje për tju siguruar dy fëmijëve jetimë një kulm mbi kokë qoftë edhe një dhomë e vetme, përveç në TVM2  kanë trokitur edhe në dyert e shoqatave humanitare por akoma nuk ka marrë pergjigje.
 
Braktisëm këtë familje me shpresë se kësaj nëne të vetme do ti del në ndihmë secili që ka mundësi, sepse jo një here shqiptarët kanë dëshmuar solidaritetin edhe në vepra.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.09.2017, 17:06  | T.E. | 2,551 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.