« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
133817745_1.jpg

Shkup, 23 shtator - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot pasdite e ndërpreu punën për seancën e 15-të dhe siç paralajmëroi kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi deputetët do të vazhdojnë pas zgjedhjeve lokale.

Deputetët sot dita e gjashtë me radhë në suaza të seancës së 15-të debatuan për Propozim ligjin për shfrytëzimin e gjuhëve, në lexim të parë.

Xhaferi tha se e ndërpret debatin në pajtim me paralajmërimin e tij se Parlamenti nuk do të punojë në fillimin e fushatës së zgjedhjeve, por edhe siç tha, të mos ketë ndjenjë se dikush me çdo çmim dëshiron ta arrijë ndonjë qëllim.

"Si rezultatet i debatit doli se në interes të qytetarëve, të mos them të një pjese të qytetarëve, është edhe nevoja për miratimin të një ligji adekuat, i cili është në procedurë të rregullt për të cilin shpresoj se do të vazhdojmë me debat të suksesshëm dhe frytdhënës konstruktiv", tha Xhaferi.

Shpresoj, shtoi, se asnjë prej pjesëmarrësve në këtë situatë nuk do ta shfrytëzojë në qëllimet parazgjedhore dhe në fushatë. Ndërsa këtë më mirë do ta vlerësojnë, do ta tregojnë dhe zgjedhin qytetarët e RM-së, theksoi Xhaferi, i cili njëherit pjesëmarrësve në zgjedhje u dëshiroi fushatë të qetë të suksesshme parazgjedhore. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.09.2017, 18:49  | D.J. | 1,391 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.