Tenton ta kaloj kufirin duke iu shmangur kontrollit, arrestohet
kosova
Tenton ta kaloj kufirin duke iu shmangur kontrollit, arrestohet

Tenton ta kaloj kufirin duke iu shmangur kontrollit, arrestohet

Prishtinë, 14 nëntor - Një person është arrestuar, pasi i njëjti ka tentuar ta kaloj kufirin duke iu shmangur kontrollit policore.

Polica ka arrestuar një person në Vërmicë, pasi kishte tentuar ta kalonte kufirin duke iu shmangur kontrollit policorë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në gjykatë, ku edhe është dënuar me gjobë, përcjell lajmi.net.

“Është arrestuar një i dyshuar mashkull Shtetas i R. së Shqipërisë, pasi i njëjti ka tentuar ta kalojë kufirin duke iu shmangur kontrollit policor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në gjykatë në procedurë të shpejtë, ku është dënuar me gjobë dhe pasi e ka paguar, i njëjti i është dorëzuar Policisë së Shtetit (policisë së Shqipërisë)”.

© ZHURNAL 14.11.2018, 11:08 | Xh.I. | 2,929 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."