BMW në përgatitje të gjeneratës së re të Series 1
auto
BMW në përgatitje të gjeneratës së re të Series 1

BMW në përgatitje të gjeneratës së re të Series 1

Gjenerata e tretë e Series 1 e BMW-së do të vijë me një platformë të re mekanike të lehtë.

Gjenerata e re, po ashtu, do të ofrojë më shumë hapësirë për pasagjerët, falë platformës së re.

Në fotografitë e publikuara ku shihet ky Hatchback i ri, duket se përmasat e tij janë disi të ndryshme dhe se BMW Series 1 do të duket më shumë si një siluetë ndaj rivalit Mercedes A Class.

Sa i përket motorit, gjenerata e re e Series 1 do të përfshijë motorët benzinë dhe dizelë (1.5 deri 2.0-litër) me tre dhe katër cilindra, transmeton KosovaPress. Përveç kësaj, priten të paktën dy versione hibride, njëra prej të cilave do të jetë plug-in me autonomi prej 50 kilometra. Në krye të ofertës do të ketë edhe versione sportive, si M130i xDrive dhe M140i xDrive, të cilat gjithashtu do të vijnë me sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat.

 

Seria e re BMW 1 do të shfaqet në një nga panairet e mëdha të veturave në vitin 2019, ndoshta në muajin mars në panairin e Gjenevës.

© ZHURNAL 07.11.2018, 16:00 | Z.H. | 377 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

MPB: Nga nesër të obligueshëm zinxhirët dhe përgaditjet dimërore

Shkup, 14 nëntor - Nga nesër hyn në fuqi masa për mbajtjen e përgatitjeve dimërore nëpër vetura, si: zinxhirët, gomat dimërore etj.

Për mos pasjen e këtyre pajisjeve parashikohen gjoba deri në 45 euro ose heqje e poenëve nga libreza e vozitjes.

MPB njofton se nga nesër do të ketë kontrolle të shtuara për kontrollimin e këtyre pajisjeve.

© ZHURNAL 14.11.2018, 22:10 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."