Edukimi tradicional në Malësinë e Sharrit
kulture
Edukimi tradicional në Malësinë e Sharrit

Edukimi tradicional në Malësinë e Sharrit

Tetovë, 7 nëntor - Doli në dritë libri mbi ruajtjen dhe kultivimin e edukimit të trashigimisë shpirtërore në Malësi të Sharrit. Autori Sherif Sulejmani në këtë vepër është përpjekur që të shpalos vlerat e e etnokulturës edukativo-arsimore në këto vendbanime.

Janë trajtuar në mënyrë shkencore, shumë burime informacioni nga vetë entonpsikologjia me shumë referenca autoktone dhe me protagonsitë të saj, paraqesin gjërësin e trashëgimisë edkukative-arsimore të shqiptarëve në këto vise,

“Edukimi tradicional në Malësinë e Sharrit” është libri i dytë i autorit, pas “Përsiatje mbi Edukatën”.

© ZHURNAL 07.11.2018, 18:19 | T.E. | 2,618 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."