Eralda Jashari sjellë projektin e ri, i këndon shoqërisë në gjithë qytetet shqiptare (Video)
showbiz
Eralda Jashari sjellë projektin e ri, i këndon shoqërisë në gjithë qytetet shqiptare (Video)

Eralda Jashari sjellë projektin e ri, i këndon shoqërisë në gjithë qytetet shqiptare (Video)

Një këngë plot ritëm që i dedikohet shoqërisë vjen këtë herë nga këngëtarja e njohur Eralda Jashari, një emër tashmë i njohur i skenës që sjellë projektin e ri për publikun shqiptarë me tekst nga Gëzim Mneri e muzikës nga Zani Loca derisa orkestrimi nga Samuel Kodra kurse në sax Klidi Loca derisa video është realizuar nga Look ES. Eralda nuk do të ndalet me kaq pasiqë njihet si një nga vokalet më të mira të skenës shqiptare dhe nuk ka të ndalur sepse agjenda e saj është e stërngarkuar me ahengje të ndryshme familjare. Shijoni këtë këngë të bukur në vazhdim:

© ZHURNAL 07.11.2018, 20:32 | T.E. | 575 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Protesta para Qeverisë me moton “Pa drejtësi nuk ka qetësi”

Shkup, 14 nëntor - Me moton “Pa drejtësi nuk ka qetësi” po zhvillohet protestë para godinës së Qeverisë. Organizatorë të protestës janë aktivistet Irena Ristiç dhe Meri Nikollova.

Protesta u paralajmërua nëpër rrjetet sociale kurse organizatorët kanë kërkuar që asaj t’i bashkohen edhe funksionarë të Qeverisë, përfshirë kryeministrin Zaev i cili dikur ka protestuar bashkë me aktivistët për të kërkuar sundim të së drejtës.

Nisma për protestën në fjalë erdhi pas arratisjes dhe ikjes nga organet e rendit dhe të drejtësisë, të ish kryeministrit Gruevski.

© ZHURNAL 14.11.2018, 18:31 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."