Aksident fatal në rrugën Strugë-Ohër
kronika
Aksident fatal në rrugën Strugë-Ohër

Aksident fatal në rrugën Strugë-Ohër

Ohër, 7 nêntor - Nga aksident i rëndë me pasoja fatale që ndodhi në rrugên Strugë-Ohër në afërsi të Podmollit, personi që ka humbur jetën ështê një ri nga fshati Mesheishtë.

Sipas informacioneve që posedon Struga Ekspres,një makinë me targa të Kërçovës përplas për toke të riun me motociklet.

Aksidenti ka ndodhur pak pas orës 19:00. Ekipet e policisë dhe autoambulanca ishin në vendin e ngjarjes.

© ZHURNAL 07.11.2018, 21:41 | T.E. | 5,840 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Protesta para Qeverisë me moton “Pa drejtësi nuk ka qetësi”

Shkup, 14 nëntor - Me moton “Pa drejtësi nuk ka qetësi” po zhvillohet protestë para godinës së Qeverisë. Organizatorë të protestës janë aktivistet Irena Ristiç dhe Meri Nikollova.

Protesta u paralajmërua nëpër rrjetet sociale kurse organizatorët kanë kërkuar që asaj t’i bashkohen edhe funksionarë të Qeverisë, përfshirë kryeministrin Zaev i cili dikur ka protestuar bashkë me aktivistët për të kërkuar sundim të së drejtës.

Nisma për protestën në fjalë erdhi pas arratisjes dhe ikjes nga organet e rendit dhe të drejtësisë, të ish kryeministrit Gruevski.

© ZHURNAL 14.11.2018, 18:31 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."