Arsenal armësh gjenden në një shtëpi të një serbi në Kaçanik
kosova
Arsenal armësh gjenden në një shtëpi të një serbi në Kaçanik

Arsenal armësh gjenden në një shtëpi të një serbi në Kaçanik

Prishtinë, 8 nëntor - Policia e Kosovës raporton se në fshatin Korminjan i Ultë, të Kaçanikut në një shtëpi të pabanuar pronë e të dyshuarit, i nacionalitetit serb janë gjetur dhe konfiskuar: 2 armë gjysmë automatike, 2 AK-47, 4 granata dore, 1 gaz lotsjellës, 6 karikatorë, 142 copë fishekë, 2 radiolidhje dhe 100 copë banderola të Ministrisë së Shëndetësisë.

© ZHURNAL 08.11.2018, 13:08 | Xh.I. | 3,083 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."