Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën
kosova
Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

Prishtinë, 8 nëntor - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit.

Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin se Kosova është kandidat serioz potencial për status të kandidatit në BE, sado që ka pranuar se ka ligje më specifike që kërkojnë votë të posaçme.

Haradinaj ndër të tjera pranoi se ka hezitim që Kosova të futet në agjendë e BE-së për liberalizimin e vizave.

© ZHURNAL 08.11.2018, 15:13 | Xh.I. | 351 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."