Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek
shqiperia
Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer sot në Bularat në një manifestim të nacionalistëve ekstremistë grekë, që do të ndaloheshin nga policia në çdo vend demokratik të botës.

Ja cilat ishin parullat kryesore të ithtarëve të “Vorio Epirit”:

– Vorio Epiri është Greqi
– Maqedonia është Greqi
– Gjaku na thërret të djegim shqiptarin
– Shqiptarë të poshtër
– Zjarr kundër qenve shqiptarë
– Gazetarët shqiptarë janë të poshtër.

© ZHURNAL 08.11.2018, 18:00 | T.E. | 802 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

MPB: Nga nesër të obligueshëm zinxhirët dhe përgaditjet dimërore

Shkup, 14 nëntor - Nga nesër hyn në fuqi masa për mbajtjen e përgatitjeve dimërore nëpër vetura, si: zinxhirët, gomat dimërore etj.

Për mos pasjen e këtyre pajisjeve parashikohen gjoba deri në 45 euro ose heqje e poenëve nga libreza e vozitjes.

MPB njofton se nga nesër do të ketë kontrolle të shtuara për kontrollimin e këtyre pajisjeve.

© ZHURNAL 14.11.2018, 22:10 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."