EMRAT Bularat, 12 persona të ndaluar
shqiperia
Emrat Bularat, 12 persona të ndaluar

Emrat Bularat, 12 persona të ndaluar

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë të ardhur enkas për këtë ceremoni kanë zbritur në aksin kryesor Gjirokastër-Kakavijë. Mësohet se gjatë orëve të mbrëmjes, 12 nga këta persona janë shoqëruar nga policia e Gjirokastrës. Burime nga policia bëjnë të ditur se shoqërimi i tyre u bë për shkak të bllokimit të rrugës dhe për verifikim të dokumentacionit.

Emrat e personave të ndaluar:

1. Andrea Panajot Kuri
2. Thoma Filip Stefo
3. Kristo Anastas Duci
4. Haralamb Nikolla Karathano
5. Thanas Vangjel Papas
6. Pirro Kosta Panajoti
7. Dhimiter Nasipa Kostandinos
8. Nina Dhionis Dinos
9. Kostantandinos Grigoris Gizolis
10. Anestis Kostaqis Panajotis
11. Jorgos Dhimitris Varelas
12. Athanasis Jorgos Papas dhe nga forcat anti terror Fier, janë ndaluar Apostol Jorgo Thoma dhe Theodhor Nikolla Petropulos.

© ZHURNAL 08.11.2018, 22:16 | T.E. | 2,532 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."