Aksident mes dy veturave në Prishtinë, shkelen edhe dy këmbësorë
kosova
Aksident mes dy veturave në Prishtinë, shkelen edhe dy këmbësorë

Aksident mes dy veturave në Prishtinë, shkelen edhe dy këmbësorë

Rreth orës 19.00 ka ndodhur një aksident trafiku në kryeqytet, më konkretisht në lagjen “Dardania”.

 

Për pasojë lëndime trupore kanë marrë dy këmbësorë, transmeton Indeksonline.

 

Të përfshira në aksident kanë qenë dy vetura, një “Golf 5”, si dhe një “Audi”, ndërkohë që në vendin e ngjarjes kanë dalë menjëherë Policia e Kosovës.

 

Me rastin në fjalë po merren organet e hetuesisë.

© ZHURNAL 08.11.2018, 23:45 | T.E. | 687 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim për Mijallkovin

Shkup, 14 nëntor - Protestuesit para Qeverisë përveç kërkesës që protestës t’i bashkohen edhe funksionarë të Qeverisë, përfshirë kryeministrin Zaev i cili dikur ka protestuar bashkë me aktivistët për të kërkuar sundim të së drejtës, kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim edhe të Sasho Mijallkovit.

Protestuesit fotografinë e Gruevskit lanë kujtim Zaevit për tija rikujtuar se duhen përmbushur premtimet.

Ndryshe, nisma për protestën në fjalë erdhi pas arratisjes dhe ikjes nga organet e rendit dhe të drejtësisë, të ish kryeministrit Gruevski, kurse  organizatorë të protestës janë aktivistet Irena Ristiç dhe Meri Nikollova.

© ZHURNAL 14.11.2018, 18:58 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."