Ka ndërruar jetë Ljubisha Georgievski
kronika
Ka ndërruar jetë Ljubisha Georgievski

Ka ndërruar jetë Ljubisha Georgievski

Shkup, 6 dhjetor - Sot, në moshën 81 vjeçare ka ndërruar jetë regjisori Ljubisha Georgievski.

Informacionin e bëri të ditur ish-drejtori i Teatrit të Dramës, Robert Veljanovski në profilin e tij në Facebook.

Georgievski lindi në Manastir në vitin 1937, ai ishte kandidat për president të Maqedonisë në vitin 1994, ishte ambasador në Bullgari si dhe kryetar i Kuvendit në vitin 2006-2008.

© ZHURNAL 06.12.2018, 10:25 | Xh.I. | 4,034 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."