Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige
shqiperia
Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

Tiranë, 10 janar - Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme.

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm, shkruan tch.

Ata shprehen të vendosur për të qëndruar aty deri të dielën. Studentët bënë me dije se do të vijojnë qëndresën deri në përmbushjen e kërkesave të tyre.

© ZHURNAL 10.01.2019, 11:09 | Xh.I. | 536 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."