Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re
sport
Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Unitedi ia paguan Mourinhos mbi 16 milionë euro kompensim, portugezi i lirë të gjej skuadër të re

Jose Mourinho dhe Manchester Unitedi kanë arritur marrëveshje kompensimi pas shkarkimit të trajnerit portugez.

Trajneri portugez u shkarkua para rreth një muaji nga Djajtë e Kuq pas rezultateve jo të kënaqshme.

Në vend të Mourinhos në stolin e klubit nga Old Trafford erdhi trajneri portugez, Ole Gunnar Solskjaer, i cili deri më tani ka pesë fitore nga po kaq ndeshje.

Megjithatë, shkarkimi i Mourinhos i ka kushtuar jo pak klubit anglez, i cili u desh të paguante kompensim për kontratën e portugezit.

Sipas mediumit anglez Daily Mail, Unitedi e ka lënë Mourinhon të lirë të kthehet në menaxhim të ndonjë skuadre pasi ka paguar paketën e plotë të kompensimit.

Ky medium raporton se drejtuesit e Unitedit i kanë paguar Mourinhos plot 15 milionë funte apo 16.6 milionë euro kompensim për prishjen e kontratës.

Fakti se ai është kompensuar, e lë atë të lirë të kthehet në ndonjë skuadër, por mediumi britanik pohon se Mourinho nuk është kontaktuar nga Real Madridi për një kthim në klub në ditët e fundit.

Mourinho gjithashtu është lidhur me stolin e Interit, ndërsa Benficën e ka refuzuar para disa ditësh. /Telegrafi/

© ZHURNAL 10.01.2019, 09:37 | Xh.I. | 272 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."