Policia gjen marihuanë në shtëpinë e një 28 vjeçari nga Shkupi
kronika
Policia gjen marihuanë në shtëpinë e një 28 vjeçari nga Shkupi

Policia gjen marihuanë në shtëpinë e një 28 vjeçari nga Shkupi

 

Shkup, 11 janar- Departamenti për tregti të paligjshme të drogës pranë SPB në Shkup ka ngritur padi penale deri te Prokuroria Themelore Publike- Shkup kundër M.G.(28) nga Shkupi, transmeton Zhurnal. 

I akuzuari është ngarkuar me padi penale për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim dhe lëshim në treg i paligjshëm i lëndëve narkotike” të dënueshme sipas nenit 215 të Kodit Penal të Republikës së Maqedonisë, thonë nga MPB. 

Siç njofton policia, gjatë bastisjes është gjetur marihunanë dhe amfetamin. 

© ZHURNAL 11.01.2019, 13:54 | E.D. | 3,418 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."