Moti i ftohtë, tmerr si kalojnë dimrin në shtëpi të pleqve
kosova
Moti i ftohtë, tmerr si kalojnë dimrin në shtëpi të pleqve

Moti i ftohtë, tmerr si kalojnë dimrin në shtëpi të pleqve

Sa herë që temperaturat ulen gjatë dimrit, banorët e “Shtëpisë së Pleqve” ngrijnë nga të ftohtit.

Atyre, gjatë ditës, u ndalet ngrohja, pavarësisht se jashtë temperaturat prekin minusin.

Ata ankohen se ky problem është i kamotshëm për ta dhe se çdo vit detyrohen të përballen me të.

Shtëpia e pleqve nuk është e lidhur me ngrohtoren e Termokosit, e si zgjidhje është gjetur ngrohja me pelet.

Hall tjetër për këta banorë është edhe mungesa e barnave, të cilat jo rrallë herë i blejnë me të hollat e tyre.

© ZHURNAL 11.01.2019, 20:37 | T.E. | 588 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."