Jeremy Hunt: Ditë historike për Maqedoninë
maqedonia
Jeremy Hunt: Ditë historike për Maqedoninë

Jeremy Hunt: Ditë historike për Maqedoninë

Londër, 11 janar – Mbretëria e bashkuar fuqishëm e mbështet votimin e sotëm në parlament për përkrahjen e vendit në realizimin e marrëveshjes së Prespës, kështu ka deklaruar sekretari britanik për punë të jashtme Jeremy Hunt.

“Një hap shumë i rëndësishëm për zgjidhjen e problemit ndërvite të emrit me Greqinë duke e afruar vendin dhe duke e bërë më të sigurtë stabile dhe me prosporitet për të ardhmen, realizimi i saj do të hap mundësi më të mëdha për të rinjtë dhe do të thotë se cfarë mund të arrihet me guxim, vendosshmëri dhe vision për të ardhmen”, ka thënë ai.

© ZHURNAL 11.01.2019, 21:18 | T.E. | 4,550 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."