Gjashtë aksidente gjatë ditës së djeshme në Shkup
kronika
Gjashtë aksidente gjatë ditës së djeshme në Shkup

Gjashtë aksidente gjatë ditës së djeshme në Shkup

Shkup, 11 janar- Një person është lënduar rëndë në 6 aksidente që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në 5 aksidente është shkaktuar dëm material.

Policia ka sanksionuar 3 shoferë të cilët kanë qarkulluar  me shpejtësi më të madhe nga e lejuara  në shenjën e komunikacionit, një shofer i cili drejtuar automjetin nën ndikim të alkoolit, 2 para se të marrin patentë shoferin  dhe 2 fillestar.

Nga komunikacioni janë përjashtuar edhe 4 vetura të paregjistruara, 51 për parkim të paligjshëm. Automjeti special “karrotrec” ka mënjanuar 52 automjete.

© ZHURNAL 11.01.2019, 09:50 | E.D. | 1,515 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."