Në një aksident trafiku vdes një vajzë 15 vjeçare
kronika
Në një aksident trafiku vdes një vajzë 15 vjeçare

Në një aksident trafiku vdes një vajzë 15 vjeçare

Strumicë, 12 janar - Me 12.01.2019 në ora 04.30 është lajmëruar se në dalje nga Strumica për në fshatin Dabille, vetura e tipit “Folksvagen kedi” me targa nga Strumica e drejtuar nga F.S.(21) nga fshati Radovo, ka dal nga rruga.

Në vendin e ngjarjes ka vdekur bashkëudhëtarja nga mosha 15 vjeçare nga fshati Radovë, Strumicë.

Shoferi dhe bashkëudhëtarja N.S.(20) me veturë e Ndihmës së shpejtë është dërguar në Qendrën Mjekësore në Strumicë për ndihmë mjekësore.

Kontroll në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB Strumicë.

© ZHURNAL 12.01.2019, 12:38 | T.E. | 1,462 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."