Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje por lutet që mos e pranojmë
maqedonia
Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje por lutet që mos e pranojmë

Zaev: Mickoski kërkon zgjedhje por lutet që mos e pranojmë

Shkup, 12 janar – Kryeministri Zoran Zaev sot është drejtuar para qytetarëve përmes një konference për shtyp duke treguar për miratimin e ndryshimeve kushtetuese dhe gjithë procesin e përmbyllur.

Në pyetjen e gazetarëve se si do të përgjigjet qeveria për kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohëshme parlamentare kryeministri ka dhënë një përgjigje interesante.

Zaev ka shtuar se Mickoski kërkon zgjedhje por lutet që qeveria të mos e pranojë, ndërsa për ndonjë vendim të tillë tha se kërkesa do të shtrohet në parti dhe në bazë të vendimit partiak do vendosin më tej.

© ZHURNAL 12.01.2019, 12:42 | T.E. | 4,854 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."