Mentori i Putinit, paralajmëron arrestimin kryetarit të Maqedonisë nga CIA
maqedonia
Mentori i Putinit, paralajmëron arrestimin kryetarit të Maqedonisë nga CIA

Mentori i Putinit, paralajmëron arrestimin kryetarit të Maqedonisë nga CIA

Shkup, 12 janar - Aleksandr Dugin, President i Lëvizjes Ndërkombëtare të Euroazisë dhe një nga udhëheqësit e mendimit politik të Rusisë njoftoi se Kryeministri maqedonas Zoran Zaev nën presionin në rritje nga CIA dhe se shumë shpejt do të jetë e mundur arrestimi i rusofilit Gjorge Ivanov.

Ai dha njoftimin në profilin e tij zyrtar në Facebook.

“Paralajmërim: Në Maqedoni, një grusht shteti mund të arrihet shumë shpejt. CIA nën presion është duke u përgatitur për të arrestuar Ivanovin”, shkruan Dugin në Facebook.

© ZHURNAL 12.01.2019, 23:23 | B.M. | 25,234 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."