Brahim Diaz i rritur si tifoz i Barcelonës dhe adhurues i Messit
sport
Brahim Diaz i rritur si tifoz i Barcelonës dhe adhurues i Messit

Brahim Diaz i rritur si tifoz i Barcelonës dhe adhurues i Messit

Transferimi më i ri i Real Madridit, Brahim Diaz, është rritur si tifoz i Barcelonës duke e pasur idhull, Lionel Messin.

Brahim Diaz u largua nga Manchester City më herët gjatë javës për të nënshkruar me Real Madridin.

Dhe, në Spanjë po qarkullon një video ku shihet se Diaz nuk ka qenë adhurues i Realit në moshë më të re.

Diaz në një intervistë që dha kur ishte 12 vjeçar kishte deklaruar se ekipi i dashur për të ishte Barcelona.

Më tej ai kishte thënë se idhiulli i tij ishte Lionel Messi.

Sigurisht se preferencat e djaloshit kanë ndryshuar me kohën.

Në prezentimin e tij Diaz kishte thënë se ai kishte tri opsione për t’u transferuar në janar: Real Madridi, Real Madridi dhe Real Madridi.

© ZHURNAL 09.01.2019, 11:02 | Xh.I. | 2,225 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."