Husein Hursoj, ndihmës trajner i ri te FC Shkupi
sport
Husein Hursoj, ndihmës trajner i ri te FC Shkupi

Husein Hursoj, ndihmës trajner i ri te FC Shkupi

Pas Enes Azizit, FC Shkupi ka përforcuar edhe stafin teknik. Husejin Hursoj është emri i radhës që vjen te skuadra nga Çairi, duke u emëruar si ndihmës trajner i Umit Karanit, me çka zëvendëson Emrah Volkanin që ishte më herët në këtë post, por për shkaqe familjare ishte i detyruar të rikthehet në Turqi. Husejin Hursoj është i lindur në Bursa të Turqisë dhe është i pajisur me UEFA Pro licencë, ndërsa gjatë karrierës së tij si trajner ka qenë pjesë e shumë klubeve turke. Kujtojmë se FC Shkupi nga dita e djeshme ndodhet në Dojran, ndërsa sot ka zhvilluar edhe seancën e parë të udhëhequr nga trajneri Umit Karan në kuadër të përgatitjeve dimërore.

© ZHURNAL 09.01.2019, 12:54 | Z.H. | 489 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."