Reali po mendon transferimin e një sulmuesi qendror, alternativat
sport
Reali po mendon transferimin e një sulmuesi qendror, alternativat

Reali po mendon transferimin e një sulmuesi qendror, alternativat

Real Madridi ka pasur një fillim dëshpërues të vitit 2019, së pari barazuan 2-2 me Villarrealin, pastaj humbën 2-0 në shtëpi nga Real Sociedadi.

Duket se kjo ka zgjuar presidentin Florentino Perez, i cili është në kërkim të një sulmuesi qendror për Los Blancos.

Karim Benzema është duke bërë maksimumin e tij, por prapë nuk po arrin të shënojë rregullisht, ndërsa Gareth Bale po kalon nga lëndimi në lëndim. Alternativa tjetër e trajnerit Santiago Solari është Marioano Diaz, i cili është gjithashtu i lënduar.

Nga kjo nevoja për të nënshkruar me një sulmues është një nga prioritetet e klubit spanjoll, ndërsa më poshtë keni kaltër alternativat më të mira:

Së pari është Timo Werner nga RB Leipzig, i cili besohet se tashmë është kontaktuar.

Pastaj një tjetër ide e mundshme është Krzysztof Piatek nga Genoa, ndërsa Mauro Icardi i Interit është një nënshkrim pothuajse i pamundur janar.

Në fund është dhe emri i Luka Jovic nga Eintracht Frankfurt, por edhe më pak i pëlqyeri. /Telegrafi/

© ZHURNAL 09.01.2019, 14:52 | Xh.I. | 326 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."