Moti i keq izolon 50 mijë familje në veri të Shqipërisë
shqiperia
Moti i keq izolon 50 mijë familje në veri të Shqipërisë

Moti i keq izolon 50 mijë familje në veri të Shqipërisë

Rreth 50 mijë familje janë izoluar gjatë ditës së sotme në Veri të Shqipërisë për shkak të rreshjeve të dendura të dëborës, që vazhdojnë pa ndërprerje prej më shumë se 20 orësh. Po punohet për të mbajtur të hapura rrugët kombetare që shkojnë drejt qendrave te banuara në Veri të Shqipërisë. Ndërkohë, një pjesë e madhe e rrugëve malore që lidhin fshatrat janë bllokuar nga dëbora dhe zyrtarët vendorë po kërkojnë mbështetje me mjete nga qeveria. Korrespondenti I Zërit të Anerikës, Pëllumb Sulo, pergatiti kroniken:

© ZHURNAL 09.01.2019, 20:35 | T.E. | 2,010 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."