Dekretohen edhe disa ministra tjerë të qeverisë Rama
shqiperia
Dekretohen edhe disa ministra tjerë të qeverisë Rama

Dekretohen edhe disa ministra tjerë të qeverisë Rama

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e ri të propozuar nga kryeminisri Rama. Ministra e dekretuar janë: Elva Margariti, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre E Arsimit, Sportit Dhe Rinisë, Anila Denaj, Ministre E Financave Dhe Ekonomisë dhe Belinda Balluku, Ministre E Infrastrukturës Dhe Energjisë.

© ZHURNAL 09.01.2019, 20:05 | T.E. | 2,458 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."