Shefi i Pentagonit vizitë të papritur në Afganistan
bota
Shefi i Pentagonit vizitë të papritur në Afganistan

Shefi i Pentagonit vizitë të papritur në Afganistan

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Pat Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën kur Uashingtoni është duke shtyrë përpara idenë e arritjes së një marrëveshjeje të paqes me talibanët.

Shanahan ka zëvendësuar Jim Mattis në këtë pozitë, pasi ky i fundit është dorëhequr në shenjë proteste për politikat e presidentit amerikan, Donald Trump.

© ZHURNAL 11.02.2019, 11:22 | Xh.I. | 345 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."