Statusi/ Minatorët: Do të futemi në grevë urie. Qeveria ka afat deri në…
shqiperia
Statusi/ Minatorët: Do të futemi në grevë urie. Qeveria ka afat deri në…

Statusi/ Minatorët: Do të futemi në grevë urie. Qeveria ka afat deri në…

Tiranë, 11 shkurt - Një grup minatorësh kanë dalë paraditen e së hënës që të protestojnë para Kryeministrisë, duke kërkuar miratimin e statusit të minatorit.

Punonjësit e mbështetur dhe nga sindikatat kanë bërë me dije se do të futen në grevë urie në rast se nuk miratohet statusi i veçantë i punës për ta.

Ata i kanë lënë afat qeverisë që të plotësojë kërkesat e tyre deri më datë 22 shkurt.

© ZHURNAL 11.02.2019, 11:25 | Xh.I. | 1,432 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."