Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet e vitit 2020
bota
Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet e vitit 2020

Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet e vitit 2020

Senatorja Amy Klobuchar u bë demokratja e fundit që i hyri garës presidenciale të vitit 20

Kandidaturën e saj e bëri të ditur të dielën gjatë një fjalimi në Boom Island Park të Frigidit, njofton Klan Kosova.

Klobuchar, një demokratee moderuar, ka shërbyer në Senat që nga viti 2007.

Ajo u përkushtua për punë gjatë fjalimit që mbajti.

58 vjeçarja hyn në mesin e Elizabeth Ëarren, Kamala Harris dhe Tulsi Gabbard të cilët kanë njoftuar kanditaturën e tyre.

© ZHURNAL 11.02.2019, 09:27 | Xh.I. | 461 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."