Do të ndërtohet sistem i ri për distribuim të gazit natyror përmes partneritetit publik-privat
ekonomi
Do të ndërtohet sistem i ri për distribuim të gazit natyror përmes partneritetit publik-privat

Do të ndërtohet sistem i ri për distribuim të gazit natyror përmes partneritetit publik-privat

Shkup, 8 shkurt – Qeveria në seancën e  djeshme së të 119-të mori vendim për ndërtim të sistemit të ri për distribuim  të gazit natyror në vend përmes partneritetit publik-privat.

Siç informojnë nga pres-shërbimi qeveritar, Qeveria dje e shqyrtoi dhe e miratoi informacionin për hartim të propozim modelit për zhvillim të sistemit për distribuim të gazit natyror në Republikën e Maqedonisë, me propozim vendim. Njëkohësisht mori vendim për fillim të procedurës për ndarje të marrëveshjes për vendosje të partneritetit  publik-privat për ndërtim të sistemit të ri për distribuim të  gazit natyror në territorin e Republikës së Maqedonisë.

© ZHURNAL 08.02.2019, 14:11 | Z.H. | 2,066 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."