Konjufca pendohet që ka hedh gaz lotsjellës në Kuvend, thotë se duhej të përdorte allti me gaz
kosova
Konjufca pendohet që ka hedh gaz lotsjellës në Kuvend, thotë se duhej të përdorte allti me gaz

Konjufca pendohet që ka hedh gaz lotsjellës në Kuvend, thotë se duhej të përdorte allti me gaz

Prishtinë, 14 mars - Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në një postim në Facebook ka ironizuar me vendimin e gjykatës lidhur me gjuajtjen me armë të zëvëndëskryeministrin Dardan Gashi dhe ministrin Endrit Shala, e cila u shqiptoi dënim me gjobë.

“Jam penduar që kam hedh gaz lotsjellës në Kuvend. Ish pas dashtë me e marrë një allti me gaz e me gjuajt Qeverinë. Gjykata paska pas me më shpall të pafajshëm e me më liruar! Nuk kanë thanë kot pleqtë - njeri hjek për mend”, ka shkruar Konjufca.

© ZHURNAL 14.03.2019, 14:49 | Xh.I. | 1,061 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."