KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit të listës zgjedhore
maqedonia
KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit të listës zgjedhore

KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit të listës zgjedhore

Shkup, 18 mars - KSHZ sot do të miratojë raportin përfundimtar të rishikimit publik të listës zgjedhore për periudhën nga 23 shkurti deri më 14 mars 2019, për zbatimin e zgjedhjeve presidenciale dhe zgjedhjeve të parakohshme për kryetar të komunave të Ohrit, Novo Sellës dhe Dibrës.

Në seancën e sotme KSHZ do të rishikoj edhe kërkesat për marrjen e lejes së vëzhgimit të zgjedhjeve të ardhshme presidenciale, të ngritura nga OSBE, Zyra për Institucione Demokratike dhe të drejtat e Njeriut, Misioni për vëzhgim të zgjedhjeve.

© ZHURNAL 18.03.2019, 13:46 | Xh.I. | 3,821 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."