Çmimet e reja të derivative të naftës, benzina do të shtrenjtohet për 2 denarë për litër
ekonomi
Çmimet e reja të derivative të naftës, benzina do të shtrenjtohet për 2 denarë për litër

Çmimet e reja të derivative të naftës, benzina do të shtrenjtohet për 2 denarë për litër

Shkup, 22 mars - Me këtë vendim, dizeli do të kushtojë më shtrenjtë për 1 denarë, benzina do të shtrenjtohet për 2 denarë për liter.

Sipas këtij vendimi nga mesnata, EUROSUPER BS 95 do të kushtojë 64,5 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER 98 për 66,5 denarë.

Një litër dizel do kushtojë më shtrenjtë dhe çmimi me pakicë do të shitet për 61 denarë.

© ZHURNAL 22.03.2019, 19:22 | T.E. | 8,811 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."