Moti sot kryesisht i vranët, temperatura deri 20°C
maqedonia
Moti sot kryesisht i vranët, temperatura deri 20°C

Moti sot kryesisht i vranët, temperatura deri 20°C

Shkup, 22 mars - Moti sot në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare në drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri nëntë, ndërsa ajo e ditës prej 15 deri 20 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.  Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në tre, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 19 gradë.

Gjatë fundjavës do të mbajë mot kryesisht me diell me erë mesatare nga drejtimi verior.

© ZHURNAL 22.03.2019, 09:36 | Xh.I. | 1,401 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."