Organizohet Panair i Bletarisë në Shkup
ekonomi
Organizohet Panair i Bletarisë në Shkup

Organizohet Panair i Bletarisë në Shkup

Shkup, 23 mars - Në sheshin “Maqedonia” në Shkup sot dhe nesër do të mbahet “Panair i Bletarisë së Maqedonisë”.

 

Manifestimi mbahet për herë të parë në 30 vitet e fundit, ndërsa mbështetës kryesor i Panairit  është Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave.

Nikoqir i ngjarjes dyditore është Qyteti i Shkupit, ndërsa organizator është federata e Bletarisë së Maqedonisë.

© ZHURNAL 23.03.2019, 12:58 | T.E. | 2,719 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."