Vlora Çitaku organizon pritje për nder të Gjeneralit Wesley Clark
kulture
Vlora Çitaku organizon pritje për nder të Gjeneralit Wesley Clark

Vlora Çitaku organizon pritje për nder të Gjeneralit Wesley Clark

Për nder të 20 vjetorit të ndërhyrjes ushtarake të NATO në Kosovë, ambasadorja e Kosovës në Washington DC, Vlora Çitaku ka organizuar një pritje për të falënderuar Gjeneralin Wesley Clark, i cili ka pasë një rol kyç në kohën e vështirë të Kosovës.

Çitaku për këtë ceremoni ka njoftuar nëpërmjet rrjetit social facebook, e cila ka ndarë edhe fotografi nga kjo pritje.

“Pata nderin dhe kënaqesinë e veçantë që me rastin e 20 vjetorit të ndërhyrejs ushtarake të NATO në Kosovë të organizoj pritje për nder të Gjeneralit Ëesley Clark. 

Dua të falenderoj Kryetarin e Komisionit për punë të jashtme të kongresit amerikan z. Eliot Engel per fjalimin domethënës. Jemi te inkurajuar nga prezenca dhe fjalim i ndihmes sekretarit per Europe zotit Phillip Reeker .Falenderojme zotin Jim O’brien, zotin Matt Palmer, Daniel Server, Mike Hatzel, Jim Hooper dhe shume e shume te tjere qe na nderuan sonte.

Falenderim i veçantë për komunitetin shqiptaro amerikan. Pa punën dhe sakrificën e tyre liria jonë do të ishte e pamundur.

Jemi te fortë, bashkë.”, ka shkruar Çitaku./KultPlus.com

© ZHURNAL 25.03.2019, 13:56 | L.E. | 4,002 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."