Ujë i aromatizuar
receta
Ujë i aromatizuar

Ujë i aromatizuar

Përbërësit

1 portokall

1 degëz borzilok

1 lugë mentë të freskët

2 l ujë

Udhëzimet

Hapi 1

Portokallin priteni në rrathë dhe vendoseni në kavanoz qelqi.

 

Hapi 2

Shtoni borzilokun dhe mentën e këto shtypini pak me lugë.

 

Hapi 3

Shtoni edhe ujin.

 

Hapi 4

Masën e përgatitur mbajeni në frigorifer gjatë natës. Të nesërmen është i gatshëm për konsumim.

Ju bëftë shëndet!

© ZHURNAL 26.03.2019, 10:55 | L.E. | 1,089 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."