Moti sot në Maqedoninë e Veriut
maqedonia
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 26 mars - Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 18 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe deri në fund të javës temperaturat ditore do të jenë në rritje.

© ZHURNAL 26.03.2019, 09:08 | Xh.I. | 831 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."