Makarona me mozzarella
receta
Makarona me mozzarella

Makarona me mozzarella

Përbërësit

 

500 gr makarona

300 gr djath mozzarella

500 gr tomatina

100 gr ullinj të zinj

4 lugë gjelle vaj ulliri

borzilok

kripë dhe piper i zi

Udhëzimet

Hapi 1

Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim.

 

Hapi 2

Tomatinat pritini në copa më të vogla dhe fërgojini në vaj ulliri.

 

Hapi 3

Shtoni ullinjtë, kripën, piperin e makaronat.

 

Hapi 4

Shtoni edhe mozzarellën dhe borzilokun.

 

Hapi 5 

Përziejini edhe një herë dhe shërbejini.

 

Ju bëftë mirë.

© ZHURNAL 28.03.2019, 11:29 | L.E. | 1,176 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."